Online prostor

Online prostor
Jiná síť

Hodně z nás používá mapu k tomu, aby se zorientovalo, aby vědělo kam jít. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, jak taková mapa vzniká? Na začátku je prázdný papír. Postupně se ale zaplňuje a to podle toho, co člověku, který mapu tvoří, přijde do cesty. To stejné máme i v našich životech.

Všechno, s čím jsme se doposud v životě setkali, se nějakým způsobem zapsalo do našich životů a tvoří naši osobní mapu. Všechny věci, které nás potkaly můžeme brát buď to jako překážky, se kterýma se musíme poprat, překonat je a nebo se na to můžeme dívat jako na možnost rozšířit si naši osobní mapu o nějaké další místa. Mapy nám neukazují, kam jdeme, ale ukazují nám MOŽNOSTI, kam bychom mohli jít.

A kde vlastně bereme ty místa, věci, které zakreslujeme do mapy? Většinou mimo školu. Jednodušeji si pamatujete věci, které si spojíte s něčím ve vašem životě, než jen tak v knize ve třídě. Ve škole se učíme hodně věcí, ale je potřeba se na tyto věci dívat jinak, než tak, že nás někam dostanou. To někam totiž může být hodně nekonkrétní a nemusí být ani tak lákavé, aby nám to stalo za ty překážky. Při každém učení je potřeba kolem sebe mít komunitu lidí, která je zapálená pro tu stejnou věc, učení je pak mnohem zábavnější.

V dnešní době už nejsou moc populární školní kroužky nebo spolky, ale hodně věcí se udává na internetu. A právě tady je obrovská možnost být součástí nějaké komunity. Internet nám nabízí obrovskou možnost zapojení právě skrz online svět. Například  Youtube. Funguje na podobném principu jako třída. Člověk, který vytvořil video je v roli učitele a lidé, kteří video sledují a komentují, jsou v rolích studentů. Komentáře jsou takovou předmětnou diskuzí. Video komentují lidé zanícení pro předmět toho daného videa. Tudíž společně vytvářejí komunitu, protože je spojuje stejný zápal pro věc. Ať už je to fyzika, hudba nebo historie. A není to jenom o samostatném studiu z knih, ale právě o tom najít si tu komunitu, ve které se člověk bude cítit patřičně a která mu může pomoci lépe pochopit požadovanou látku.

Neboj se zapojit do těchto online komunit a prostorů. Právě toto online okénko ti umožňuje nahlédnout do mnoha zákoutí, která jste předtím viděli jenom jako malé skvrny na mapě, ale teď se ti nabízí jako celé ostrovy, které jenom čekají na prozkoumání. Výhodou tohoto online prostoru je, že se můžeš potkat s lidmi z celého světa, ale prakticky bez nákladů a z pohodlí tvého domova.

Zatím nikdo nekomentoval. Buď první!

Přidat komentář